Vila Veronika

Vítkův hrádek

Vítkův hrádek se nachází v katastru obce Přední Výtoň v těsné blízkosti osady Svatý Tomáš. Z vyhlídkové plošiny, která byla rekonstruována a následně slavnostně otevřena dne 9. července roku 2005, se Vám naskytne nádherný pohled na jezero od Horní Plané až po samotnou hráz.

Schwarzenberský plavební kanál

Při návštěvě Lipenska by si nikdo neměl nechat ujít návštěvu některého z úseků plavebního kanálu, na kterém se v hlavní sezóně pořádájí ukázkové plavby dřeva. Doporučujeme úsek u Jasánků a Korandy a pak také na Jeleních Vrších

Vodní elektrárna Lipno

Vodní elektrárna Lipno připravila pro návštěvníky Lipenska informační centrum ve kterém můžete sledovat videoprojekci a fotografie ze zivota 160 metrů pod zemí. IC je pro návštěvníky otevřeno od 15.června do 15.září denně od 10:00 do 16:00 hodin, poslední prohlídka začíná v 15 hodin.

Čertova stěna

U hlavního tahu z Přední Výtoně ku Vyššímu Brodu se nachází Národní přírodní rezervace Čertova stěna – Luč. Na Čertově steně se návštěvníkovi naskytne pohled na uníkátní kamenné moře – balvany rozeseté od vrcholku stěny až po divokou Vltavu pod ní.

Vyšší Brod

Město Vyšší Brod je místo, kde návštěvník nalezne mnoho kulturních památek a zajímavých míst. Za všechny jmenujme Cisterciácký klášter, poštovní muzeum, poutní místo Maria Rast nebo vodopády Svatého Wolfganga.

Rožmberk nad Vltavou

Dalším městečkem, které by si žádný návštěvník neměl nechat ujít, je Rožmberk jehož dominantou je hrad nesoucí stejné jméno. Čeká Vás několik okruhů prohlídek a možná se zde setkáte i s Bílou Paní.

Český Krumlov

Pokud minete všechny předešlé tipy na výlet, tento rozhodně nebvynechejte. Český Krumlov je památkovým dědictví, zapsaným vseznamu památek UNESCO. Naleznete zde mnoho muzeii, historických památek, atrakcí…

Bowling bar

Jen několik málo desítek metrů od vily se nachází Bowling bar. Milovníci i prostí nadšenci naleznou v této nově zrekonstruované budově dvě bowlingové dráhy a veškeré potřebné zázemí.

Skiareál Lipno

Rodinný skiareál Lipno se nachází v obci Lipno nad Vltavou. Lyžaři zde naleznou celkem osm sjezdovek (včetně dětských a snowparku). O dostatek sněhu i při nedostatku přírodního sněhu se stará supermoderní zasněžovací systém.

Slide Land Lipno

Vedle skiareálu Lipno se nachází další atrakce. Je jím bobová dráha dokončená v roce 2005. V provozu je v obě hlavní sezóny, tedy letní i zimní