Okolí

Vítkův hrádek

Vítkův hrádek se nachází v katastru obce Přední Výtoň v těsné blízkosti osady Svatý Tomáš. Z vyhlídkové plošiny, která byla rekonstruována a následně slavnostně otevřena dne 9. července roku 2005, se Vám naskytne nádherný pohled na jezero od Horní Plané až po samotnou hráz ( Více informací )

Schwarzenberský plavební kanál

Při návštěvě Lipenska by si nikdo neměl nechat ujít návštěvu některého z úseků plavebního kanálu, na kterém se v hlavní sezóně pořádájí ukázkové plavby dřeva. Doporučujeme úsek u Jasánků a Korandy a pak také na Jeleních Vrších ( Více informací )

Vodní elektrárna Lipno

Vodní elektrárna Lipno připravila pro návštěvníky Lipenska informační centrum ve kterém můžete sledovat videoprojekci a fotografie ze zivota 160 metrů pod zemí. IC je pro návštěvníky otevřeno od 15.června do 15.září denně od 10:00 do 16:00 hodin, poslední prohlídka začíná v 15 hodin ( Více informací )

Čertova stěna

U hlavního tahu z Přední Výtoně ku Vyššímu Brodu se nachází Národní přírodní rezervace Čertova stěna - Luč. Na Čertově steně se návštěvníkovi naskytne pohled na uníkátní kamenné moře - balvany rozeseté od vrcholku stěny až po divokou Vltavu pod ní. ( Více informací )

Vyšší Brod

Město Vyšší Brod je místo, kde návštěvník nalezne mnoho kulturních památek a zajímavých míst. Za všechny jmenujme Cisterciácký klášter, poštovní muzeum, poutní místo Maria Rast nebo vodopády Svatého Wolfganga ( Více informací )

Rožmberk nad Vltavou

Dalším městečkem, které by si žádný návštěvník neměl nechat ujít, je Rožmberk jehož dominantou je hrad nesoucí stejné jméno. Čeká Vás několik okruhů prohlídek a možná se zde setkáte i s Bílou Paní ( Více informací )

Český Krumlov

Pokud minete všechny předešlé tipy na výlet, tento rozhodně nebvynechejte. Český Krumlov je památkovým dědictví, zapsaným vseznamu památek UNESCO. Naleznete zde mnoho muzeii, historických památek, atrakcí... ( Více informací )

Bowling bar

Jen několik málo desítek metrů od vily se nachází Bowling bar. Milovníci i prostí nadšenci naleznou v této nově zrekonstruované budově dvě bowlingové dráhy a veškeré potřebné zázemí

Skiareál Lipno

Rodinný skiareál Lipno se nachází v obci Lipno nad Vltavou. Lyžaři zde naleznou celkem osm sjezdovek (včetně dětských a snowparku). O dostatek sněhu i při nedostatku přírodního sněhu se stará supermoderní zasněžovací systém ( Více informací)

Slide Land Lipno

Vedle skiareálu Lipno se nachází další atrakce. Je jím bobová dráha dokončená v roce 2005. V provozu je v obě hlavní sezóny, tedy letní i zimní ( Více informací )

Červen 2023

Po

Út

St

Čt


So

Ne
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Galerie
Vila Veronika
 

 

 

Rezervujte si apartmán +420 775 655 373, vilaveronika(z)seznam.cz